Cílem projektu 5G-MOBIX bylo testování kooperativní, připojené a autonomní mobility (Cooperative, Connected and Automated Mobility - CCAM) v oblastech příhraničních a městských koridorů s využitím základních technologických inovací 5G ke kvalifikaci infrastruktury 5G a vyhodnocení jejích výhod v kontextu CCAM, definování scénářů nasazení a zahrnutí standardizace.
5G-MOBIX nejprve definoval kritické scénáře vyžadující pokročilou konektivitu poskytovanou 5G a požadované funkce umožňující tyto pokročilé případy použití CCAM. Shoda mezi pokročilými případy použití CCAM a očekávaným přínosem 5G byla testována na koridorech 5G v různých zemích EU, Číně a Koreji.
Tyto testy umožnily průběžné hodnocení a posouzení dopadů na podnikání, a analýzy nákladů a přínosů. Na základě těchto hodnocení a také mezinárodních konzultací s veřejností a zúčastněnými stranami z oboru navrhlo konsorcium 5G-MOBIX pohledy na nové obchodní příležitosti pro CCAM s podporou 5G a doporučení pro nasazení.
5G-MOBIX vyhodnotilo několik případů použití CCAM, pokročilých díky nové generaci mobilních sítí 5G. Mezi možnými scénáři, které lze vyhodnotit pomocí technologií 5G, zvýšil projekt potenciální výhodu 5G s nízkou spolehlivostí komunikace, vylepšeným mobilním širokopásmovým připojením, a podobně.
Projekt přispěl k využití pokročilých funkcí a 5G technologií, například pro: kooperativní předjíždění, slučování jízdních pruhů na dálnici, platooning nákladních vozidel, podporu při parkování, řízení v městském prostředí, detekci uživatelů silnic, dálkové ovládání vozidla, aktualizaci mapy HD, média a zábavu pro spolucestující.