Vstříc generativní umělé inteligenci pro zlepšení zážitku zákazníků
16. 9. 2024

Vstříc generativní umělé inteligenci pro zlepšení zážitku zákazníků

Přečtěte si úryvek rozhovoru Kerry Phillipsonové, manažerky projektů ve společnosti Arriva UK Trains, s Halimah Haqueovou z časopisu Global Railway Review.

Rozhovor se zabývá transformačním potenciálem generativní umělé inteligence v železničním sektoru se zaměřením na rozšiřování informací pro zlepšení interakce se zákazníky.

Halimah Haquerová: Vzhledem k prvním krokům společnosti Arriva UK Train v oblasti generativní umělé inteligence (AI), co motivovalo společnost k prozkoumání této technologie?

Kerry Phillipsonová: Ve společnosti Arriva pozorně sledujeme vývoj ChatGPT a generativní umělé inteligence, které se stávají stále dokonalejšími. Jsme si velmi dobře vědomi potenciálu využití této technologie, která nám pomůže komunikovat s našimi zákazníky zjednodušeným a personalizovaným způsobem, poskytovat jim stručné odpovědi a zároveň jim poskytovat další informace, které zlepší jejich zážitek. Technologické výhody personalizace pro nás představují obrovskou příležitost, pokud jde o zákaznickou zkušenost.
V současné době zkoumáme jeho potenciál a ptáme se, jak může zmírnit potenciální bolestivé body v cestě k zákazníkovi. Pochopení toho, jak můžeme tuto technologii využít k uspokojení měnících se potřeb našich zákazníků a zlepšení jejich interakce s námi, je vzrušující.

Všichni začínáme tuto technologii používat v každodenním životě a měníme svá očekávání ohledně způsobu poskytování informací. Pokud to zasadíme do kontextu železničního průmyslu, stává se to výzvou, protože mohou nastat potíže s předkládáním správných informací v přesně daném čase; s touto technologií bychom však mohli pomocí rozsáhlých jazykových modelů vytvářet informace podobné lidským a generovat smysluplné odpovědi během několika sekund.

Analyzovali jsme, jak bude podle nás vypadat cesta zákazníka v příštích pěti letech. Zákazníci budou nepochybně očekávat okamžité reakce. Už nebudou chtít čekat ve frontě nebo se zdržovat na infolince a budou muset mačkat tlačítka. Budeme potřebovat informace dostupné 24 hodin denně, 7 dní v týdnu – v jakémkoli jazyce nebo na jakémkoli místě – a generativní umělá inteligence může tyto ambice podpořit.

Další zajímavé otázky tohoto rozhovoru najdete v anglickém znění na Global Railway Review zde.

Autobusy Daimler a ChargePoint integrují telematický software
13. 9. 2024

Autobusy Daimler a ChargePoint integrují telematický software

Společnosti ChargePoint a Daimler Buses oznámily novou spolupráci na integraci telematických systémů a systémů řízení nabíjení do autobusů Mercedes-Benz a Setra.