TrafiOne pomáhá katarským fanouškům na mistrovství světa ve fotbale
22. 11. 2022

TrafiOne pomáhá katarským fanouškům na mistrovství světa ve fotbale

Po zavedení senzorů Teledyne Flir v Kataru budou mít přednost chodci

Katarská vláda nainstalovala 700 senzorů Flir TrafiOne, které budou monitorovat dopravu a řídit pohyb lidí během mistrovství světa ve fotbale 2022.

Fotbalový turnaj začal v minulou neděli a potrvá do 18. prosince. Očekává se, že během této doby navštíví stát v Perském zálivu přibližně milion fotbalových fanoušků.

TrafiOne využívá WiFi a tepelné technologie k identifikaci pohybu chodců na chodníku a automatickému nastavení časování dopravních signálů. To například znamená, že chodci mohou být upřednostněni před provozem vozidel, což podporuje bezpečnější a efektivnější přechody pro chodce. Termokamery s videoanalýzou detekují a klasifikují chodce, cyklisty a vozidla i za úplné tmy nebo nepříznivých povětrnostních podmínek. Bezdotykové senzory eliminují potřebu fyzických tlačítek - což může být pro uživatele atraktivní vzhledem k tomu, že se svět vzpamatovává z pandemie Covidu.

Společnost Teledyne uvádí, že systém TrafiOne také generuje data s vysokým rozlišením pro měření exponovaných časů pro cestování tak, aby se zlepšily dopravní toky, snížila doba volnoběhu vozidel, monitorovaly dopravní zácpy a zvýšila bezpečnost zranitelných účastníků silničního provozu. Data jsou přístupná k dalšímu zpracování pomocí cloudového řešení pro analýzu dat Flir ITS-IQ.

Celý článek najdete na stránkách ITS International zde.

Škoda spouští novou parkovací službu v Evropě
21. 11. 2022

Škoda spouští novou parkovací službu v Evropě

Nová parkovací služba společnosti Škoda – Pay to Park – usnadňuje parkování již v několika evropských zemích.