Škoda spouští novou parkovací službu v Evropě
21. 11. 2022

Škoda spouští novou parkovací službu v Evropě

Nová parkovací služba společnosti Škoda – Pay to Park – usnadňuje parkování již v několika evropských zemích.

Zákazníci firmy Škoda mohou nyní pomocí aplikace MyŠkoda nebo informačního a zábavního systému svého vozu zobrazit možnosti parkování, jeho cenu a následně vše pohodlně zaplatit. Po pilotní fázi, která byla testována ve Švýcarsku je nyní služba dostupná také v Rakousku, Belgii, Dánsku, Finsku, Německu a Norsku. Brzy se rozšíří do dalších osmi zemí – Francie, Maďarska, Islandu, Itálie, Nizozemska, Slovinska, Španělska a Švédska – a v roce 2023 Škoda zavede službu i na dalších evropských trzích.

Zákazníci mohou tuto službu využívat prostřednictvím aplikace MyŠkoda App ve svém chytrém telefonu nebo aktuálních informačních a zábavních systémů Amundsen a Columbus. Aplikace ve voze je nyní k dispozici pro modely Fabia, Kamiq, Scala, Octavia, Karoq, Suoerb a Kodiaq.

Aby zákazník mohl využívat službu Pay to Park, musí mít aktivní účet Škoda Connect a povolený vzdálený přístup k vozidlu. Po shromáždění platebních údajů v aplikaci MyŠkoda a aktivaci služby je možné k nim okamžitě přistupovat také prostřednictvím informačního a zábavního systému a řidiči vozů Škoda mohou online zjistit, za která parkovací místa mohou zaplatit. Po příjezdu na parkovací místo může řidič pomocí aplikace zvolit dobu parkování a v případě potřeby ji prodloužit. Platba se provádí online po ukončení parkování.

Článek najdete na stránkách tti zde.

Program finanční pomoci EU na rozvoj ITS a C-ITS ve městech zahájen
21. 11. 2022

Program finanční pomoci EU na rozvoj ITS a C-ITS ve městech zahájen

V rámci Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027 (IROP2) byly dne 16. listopadu 2022 vyhlášeny výzvy v aktivitě „Telematika pro veřejnou dopravu“ specifického cíle 6.1 IROP 2021-2027:.