Testování v Tallinnu nabízí estonským i mezinárodním společnostem možnost otestovat své produkty a služby pro udržitelné chytré město přímo ve městě.
Po vyhodnocení sedmi žádostí byly pro testovací fázi vybrány firmy se sídlem ve Španělsku, Irsku a Estonsku.
Kalle Killar, ředitel městského podniku v Tallinnu, uvedl, že vybrané inovační projekty podtrhují ambice města být testovacím místem a implementátorem nových technologií. „Testování v Tallinnu přesahuje rámec jednotlivých inovačních projektů; hraje zásadní roli při zvyšování celkové kvality a udržitelnosti služeb města. Tato iniciativa je klíčová pro utváření atraktivního městského prostředí pro obyvatele a návštěvníky. Navíc očekáváme, že společnosti, které Tallinn využijí jako testovací prostor pro své produkty a služby, uspějí v celosvětovém měřítku a stanou se měřítkem pro vytváření inovativních a udržitelných městských prostor.“
Projekty
Estonská společnost
Signaal chce otestovat dva nové typy kamer,
Vector P2P a
MiniRack. Tyto kamery budou poprvé použity v městské oblasti v Estonsku ke sledování úseků s průměrnou rychlostí a zneužívání autobusových pruhů.
Španělská společnost
Cesva použije senzory k zavedení „inteligentního řízení hluku“ a vyhodnotí, jak její zařízení fungují v chladnějším klimatu.
Svůj produkt bude testovat také irská technologická firma
Hayden.ai, která se specializuje na řešení mobility založená na umělé inteligenci, jež dokáže odhalit zneužívání pruhů pro autobusy.
Mluvčí městského podnikatelského centra pro
Cities Today uvedl, že firmám pomáhá při hledání vhodných lokalit a zařízení (včetně městských pozemků, objektů a budov) a při identifikaci příslušných městských oddělení a kontaktů pro ověřování a realizaci inovačních projektů. „Tam, kde je to možné, získají také přístup k potřebným otevřeným datům. Veškeré peněžní náklady spojené s testováním nesou společnosti samy.“
Celý článek najdete na stránkách Cities Today
zde.
Obrázek:
www.pixabay.com