Spuštění nové platformy pro mapy, lokalizační a navigační služby
28. 11. 2022

Spuštění nové platformy pro mapy, lokalizační a navigační služby

Nizozemská společnost Magic Lane (formálně známá jako Route 66) uvedla na trh novou softwarovou platformu pro mapy, lokalizační a navigační služby, včetně sad pro vývoj softwaru (SDK).

Platforma kombinuje velké množství kvalitativních mapových a datových zdrojů s inteligentními algoritmy a umožňuje společnostem rychle a efektivně vytvářet personalizované služby pro své zákazníky. Platforma využívá Open Street Maps a přibližně 2 000 dalších mapových zdrojů s otevřeným zdrojovým kódem a živých datových zdrojů. Lze ji snadno integrovat s údaji o vozidlech a řidičích, včetně dopravních dat, údajů o počasí, údajů o kvalitě ovzduší a osobních údajů o vozidle, kondici a výkonnosti. Pomocí různých SDK byla vytvořena personalizovaná řešení tras a navigace, která lze používat i offline.

Magic Lane se zaměřuje na společnosti působící na trhu jízdních kol a mikromobility v Evropě. Trh s jízdními koly a mikromobilitou rychle roste, mimo jiné díky rozvoji udržitelného rozvoje. Inteligentní algoritmy společnosti Magic Lane umožňují společnostem držet krok s tímto růstem a rychle plnit stále složitější požadavky koncových uživatelů. Patří sem služby v oblasti map, lokalizace a navigace pro cyklisty, městské cyklisty, cyklisty na šotolině a horské (e)cyklisty, stejně jako doručovací a kurýrní služby.

„Optimální trasa se změní, když se váha cyklisty zkombinuje například s informacemi o krajině a množstvím energie v baterii kola,“ říká Raymond Alves, generální ředitel společnosti Magic Lane.  „Kód a architektura Magic Lane jsou navíc tak čisté, jednoduché a kompaktní, že softwarová platforma vyžaduje jen malou kapacitu procesoru, energie a paměti. Díky tomu ji lze snadno zabudovat do nejrůznějších zařízení a dopravních prostředků. Kompletní řešení funguje dokonce i na levné platformě, jako je Raspberry Pi zero.“

V reakci na aktuální vývoj a další zkrácení doby uvedení na trh nabízí Magic Lane různé SDK. Vývojáři tak mohou používat vlastní front-end a styly map pro jednotlivé operační systémy - iOS, Android, Javascript, QT, Linux, Flutter a C++.

Soukromí je v Magic Lane nejvyšší prioritou. Software společnosti je v souladu s evropskou legislativou GDPR a datová centra platformy se nacházejí v Evropě. Také uživatelé konečné nabídky vytvořené na platformě Magic Lane jsou vždy anonymní a zůstávají anonymní. Kromě toho Magic Lane vygenerované údaje neukládá a společnost je ani nepředává.

Celý článek najdete zde.

Veřejná doprava on-line opět na CZECHBUSu
28. 11. 2022

Veřejná doprava on-line opět na CZECHBUSu

Dne 22. listopadu 2022 se konala tradiční konference Veřejná doprava on-line, pořádaná Sdružením pro dopravní telematiku, jako doprovodná akce veletrhu CZECHBUS.