Veřejná doprava on-line opět na CZECHBUSu
28. 11. 2022

Veřejná doprava on-line opět na CZECHBUSu

Dne 22. listopadu 2022 se konala tradiční konference Veřejná doprava on-line, pořádaná Sdružením pro dopravní telematiku, jako doprovodná akce veletrhu CZECHBUS.

Jako každý rok, konference nabídla nejen novinky, ale i trendy do budoucna.

Letošní konference byla zaměřena na dotační tituly, odbavování, mobilitu jako službu, koncese, analýzy a predikce. Zároveň se další přednášející, z řad dopravních podniků a organizátorů integrovaných dopravních systémů, podělili s posluchači o své zkušenosti a znalosti z organizování, plánování a  financování.

Archiv přednášek z konference v roce 2022 je dostupný díky Sdružení pro dopravní telematiku, jako ostatně každý rok, a to na jejich stránkách zde.

Webinář DATA4PT o rozšířených standardech NeTEx a SIRI
25. 11. 2022

Webinář DATA4PT o rozšířených standardech NeTEx a SIRI

Dne 24. listopadu 2022 uspořádal projekt DATA4PT webinář, na kterém byly představeny technické normy CEN NeTEx a CEN SIRI s nejnovějšími rozšířeními pro nové druhy dopravy.