Společnost Kistler instaluje „největší digitální WiM místo na světě“ v nejmenším státě USA
11. 9. 2024

Deset jízdních pruhů ost v Rhode Islandu pokryje 40 digitálních křemenných senzorů Lineas

Společnost pracuje pro ministerstvo dopravy Rhode Islandu (RIDoT) na ochraně statiky mostu Washington Bridge v Providence. Rhode Island je rozlohou nejmenší stát USA.

Severní mostní oblouk Washingtonova mostu bude odstraněn a plánuje se výstavba nového oblouku. K zajištění plynulosti dopravy během projektu obnovy severního mostního rozpětí byly na jižní mostní rozpětí přidány dva jízdní pruhy. Podle společnosti Kistler je únosnost jižního rozpětí dostatečná. Přesto může společnost RIDoT díky instalaci svého řešení pro monitorování stavu konstrukce (SHM) v reálném čase vyhodnocovat, zda dodatečné dopravní zatížení nemá nepříznivý dopad.

„Mosty s námi mluví,“ podotýká JT Kirkpatrick, vedoucí prodeje dopravních řešení společnosti Kistler. „Dokážeme slyšet a interpretovat každý, i téměř neslyšitelný zvuk, který se ozve z mostu a signalizuje konstrukční poruchu. To nám umožní spolupracovat se společností RIDoT na proaktivním sledování stavu konstrukce mostu v reálném čase, aby mohla přijmout opatření k zachování této důležité konstrukce.“

Senzory WiM jsou umístěny těsně pod povrchem vozovky mostu. Součástí systému jsou také nábojové zesilovače, které upravují elektrické signály ze snímačů, záznamníky dat, které zpracovávají data v reálném čase, a kamery LPR, které identifikují nákladní vozidla podle velikosti třídy a sledují, zda nedochází k nadměrnému zatížení kol, náprav a celkové hmotnosti vozidla (GVH).

Společnost Kistler trvá na tom, že řešení SHM založené na senzorech umožní společnosti RIDoT rychleji provádět prediktivní analýzy a preventivní údržbu.

Měřicí zařízení – akcelerometry, tenzometry, teplotní čidla, sklonoměry a meteorologická stanice - budou vypočítávat, shromažďovat a interpretovat údaje o stavu mostu.

Článek najdete na stránkách ITS International zde.

Společnost Inrix vizualizuje údaje o obrubnících v Portlandu a San Franciscu
9. 9. 2024

Společnost Inrix vizualizuje údaje o obrubnících v Portlandu a San Franciscu

Cloudová služba IQ Curb Analytics pomáhá městům maximalizovat přístupnost obrubníků