Společnost Inrix vizualizuje údaje o obrubnících v Portlandu a San Franciscu
9. 9. 2024

Společnost Inrix vizualizuje údaje o obrubnících v Portlandu a San Franciscu

Cloudová služba IQ Curb Analytics pomáhá městům maximalizovat přístupnost obrubníků

Portlandský dopravní úřad a Sanfranciská městská dopravní agentura jsou první veřejné agentury, které budou využívat novou službu IQ Curb Analytics společnosti Inrix. Tento cloudový nástroj digitalizuje a vizualizuje obrubníky, aby pomohl městům zvýšit dostupnost, přístupnost a bezpečnost pro obyvatele, kteří jezdí autem, chodí pěšky nebo jezdí na mikromobilních zařízeních.

Portland zavádí zónu s nulovými emisemi a San Francisco zahajuje první veřejně dostupnou celoměstskou regulaci digitálních obrubníků a inventarizaci majetku.

Většinu pozemků spravovaných městy tvoří veřejná komunikace a jedním z nejvíce podceňovaných zdrojů jsou obrubníky. A přitom spotřebitelské trendy po pandemii COVID jen zvýšily počet způsobů využití obrubníků, od rozvozu potravin po spolujízdu, elektronický obchod a rychle se rozvíjející aplikace mikromobility (například koloběžek).

„Ať už jsou obrubníky využívány pro parkování, dodávky, přepravu, venkovní stravování, cyklistické pruhy, autobusové pruhy nebo nespočet dalších způsobů, staly se jedním z nejcennějších nemovitostí, které města spravují,“ řekl Ahmed Darrat, produktový ředitel společnosti Inrix.

Služba Inrix IQ Curb Analytics využívá historická, real-time a prediktivní data k pochopení obsazenosti a efektivní správě obrubníků pro parkování, dodávky, mikromobilitu a veřejnou dopravu. Jedná se o první produkt společnosti Inrix integrovaný s nově získaným systémem Ride Report, který zahrnuje data o mikromobilitě z více než 400 zdrojů.

Služba Curb Analytics představuje vizualizaci parkovacích míst u chodníků a mimo ně ve více než 125 městech po celém světě, která je plně digitalizovaná.

Podle společnosti Inrix to umožňuje zaměstnancům města zaujmout k řízení parkování a obrubníků přístup založený na datech, který zajistí, že zásady budou co nejlépe splňovat cíle dostupnosti, aby se snížila lokální dopravní zácpa. Rozhraní API (rozhraní pro programování aplikací) produktu dokáže v reálném čase sdělovat informace o dostupnosti i předpovědi a navádět řidiče do oblastí s nejlepší šancí najít parkovací nebo nakládací místo.

Podkladové datové soubory již využívá řada provozovatelů vozových parků, jako jsou společnosti poskytující služby spolujízdy, rozvoz zboží a rozvoz potravin. Vzhledem k tomu, že data jsou shromažďována a zpracovávána téměř v reálném čase, nevyžaduje služba Curb Analytics další náklady na údržbu zaměstnanců agentury nebo konzultantů.

Společnost Inrix uvádí, že po přidání dat o jízdních kolech, elektrokolech, e-koloběžkách, sdílení automobilů a nákladní mikromobilitě nyní nabízí ucelený soubor informací o mobilitě, které pomáhají úřadům přijímat a provádět rozhodnutí pro lepší správu veřejných komunikací.

Článek najdete na stránkách ITS International zde.

Pokrok v řízení dopravy pro chytrá města
6. 9. 2024

Pokrok v řízení dopravy pro chytrá města

Přísliby vyšší bezpečnosti, nižší míry znečištění, vyšší produktivity a lepší kvality života v chytrých městech jsou příliš dobré na to, aby je bylo možné ignorovat. Dany Longval ze společnosti Teledyne Flir hovoří o některých výzvách.