Specifikace dat o parkování formálně přijata jako technická norma v ISO
12. 5. 2022

Specifikace dat o parkování formálně přijata jako technická norma v ISO

Aliance pro standardy parkovacích dat, Alliance for Parking Data Standards (APDS), oznámila, že mezinárodní organizace pro normalizaci ISO formálně přijala globální specifikaci parkovacích dat založenou právě na specifikacích APDS.

To bude mít několik pozitivních vlivů, například snížení přetížení a technických nákladů na sdílení dat. Jako obvykle se přijetím nových norem usnadní rychlejší zavádění nových technologií.

Do předmětů normy patří sdílení dat v reálném čase, hladká integrace technologických platforem pro vytvoření systémů a využití technologií, které maximalizují příjmy, zefektivňují inovace a umožňují co nejudržitelnější a nejefektivnější využívání parkovacích zařízení na ulici i mimo ni.

Více se o nové technické specifikaci dočtete zde na stránkách APDS.

Voi spojil síly s aplikací Lazarillo a společně přišli s řešením, které zlepší bezpečnost a dostupnost pro zranitelné uživatele
11. 5. 2022

Evropský provozovatel mikromobility Voi Technology oznámil zahájení spolupráce s aplikací Lazarillo s cílem zlepšit dostupnost pro nevidomé a slabozraké.