Voi spojil síly s aplikací Lazarillo a společně přišli s řešením, které zlepší bezpečnost a dostupnost pro zranitelné uživatele
11. 5. 2022

Evropský provozovatel mikromobility Voi Technology oznámil zahájení spolupráce s aplikací Lazarillo s cílem zlepšit dostupnost pro nevidomé a slabozraké.

Integrace služby Voi s aplikací Lazarillo, která je v současné době k dispozici v Bristolu, Liverpoolu a Birminghamu, umožní nevidomým a slabozrakým uživatelům pohybovat se v největších mikromobilních městech ve Velké Británii bezpečně a s jistotou.

Díky tomuto partnerství integruje Voi svou službu s aplikací Lazarillo, která nevidomým a slabozrakým umožňuje dostávat hlasové zprávy o místech parkování skútrů v reálném čase a nahlásit špatně zaparkovaný skútr přímo provozovateli mikromobility pomocí funkce „Upozornění“ v aplikaci. To umožňuje snadnější komunikaci mezi uživateli aplikací Voi a Lazarillo a přináší těmto uživatelům větší bezpečnost a lepší přístup.

Největší prioritou společnosti Voi je bezpečnost všech účastníků silničního provozu, zejména těch zranitelných. Vzhledem k tomu, že ve Spojeném království trpí ztrátou zraku více než dva miliony osob, umožní tato integrace API s aplikací Lazarillo nevidomým a slabozrakým lidem bezpečnější každodenní život.

Aplikaci Lazarillo, která je zdarma k dispozici pro systémy iOS a Android, používá více než čtvrt milionu nevidomých nebo slabozrakých lidí po celém světě, včetně tisíců uživatelů ve Velké Británii. Spoléhají na ní, aby je bezpečně provedla rušnými a často nepřehlednými ulicemi. Společnosti a veřejné subjekty využívají mapovací technologii Lazarillo s otevřeným zdrojovým kódem k propojení svých informací v přístupném formátu, které aplikace předává jako hlasové zprávy v reálném čase, aby umožnila osobám se zdravotním postižením pohybovat se ve vnitřních i venkovních prostorách.

Nyní bude aplikace obsahovat také upozornění na parkovací místa pro e-koloběžky Voi, a to jak fyzická, tak virtuální, což uživatelům umožní bezpečně a s jistotou se pohybovat po největších městech mikromobility, kde jezdci Voi uskutečnili více než sedm milionů jízd na e-koloběžkách. Služba je v současné době dostupná v Bristolu, Liverpoolu a Birminghamu, ale do budoucna je v plánu počet těchto měst nadále rozšiřovat.

Od zahájení zkoušek má provozovatel služby Voi pravidelné konzultace se skupinami nevidomých a slabozrakých, kde od nich získává cennou zpětnou vazbu. Tato spolupráce se společností Lazarillo navazuje na další průkopnické iniciativy v oblasti přístupnosti, jako je nasazení vizuálně výrazných parkovacích stojanů navržených společně s Královským národním institutem nevidomých, spuštění pilotních projektů ozvučení elektronických koloběžek a testování technologie počítačového vidění s umělou inteligencí, která má odhalit a zabránit jízdě po chodníku.

Celý článek najdete na stránkách Intelligent Transport zde.

Robotaxis v Pekingu provozují jako první služby pro veřejnost v autech bez řidiče
10. 5. 2022

Společnost Baidu získala vůbec první povolení v Číně k poskytování jízd bez řidiče v osobních automobilech na otevřených silnicích v Pekingu.