PB Traffic zlepšuje dopravní podmínky a bezpečnost na silnicích pomocí internetu věcí
6. 5. 2022

Společnost NZ zabývající se zařízeními pro řízení dopravy používá zařízení Pollin8 a analytický software se sítí 0G společnosti Thinxtra k řešení problémů se ztrátou a odcizením drahých prostředků.

Novozélandská společnost PB Traffic, která se zabývá vybavením pro řízení dopravy, využívá technologii IoT od společností Pollin8 a Thinxtra k zajištění bezpečnosti silničního provozu a optimalizaci dopravního toku na místech výstavby infrastruktury pomocí sledování v reálném čase, které zabraňuje krádežím a ztrátám majetku.

Společnost Peter Berghaus New Zealand (PB Traffic) byla založena v roce 2009 a dodává zařízení pro řízení dopravy a přenosné semafory pro silnice, velké infrastrukturní projekty a specializované provozy. Tyto byly nasazeny při stavbě dálnice z Puhoi do Warkworthu (NX2), u vodního díla Clevedon Water, při přestavbě dálnice SH1 v Kaikouře a u dalších velkých projektů týkajících se infrastruktury.

V minulosti se společnosti PB Traffic ztratily v průměru dva semafory ročně, některé úplně zmizely a jiné byly odcizeny osobami, které se snažily vydělat na dalším prodeji vnitřních baterií. Aby společnost snížila riziko opakovaných finančních výdajů ve výši přibližně 60 000 USD ročně a ohrožení bezpečnosti řidičů ve chvíli, kdy semafory neřídí provoz, obrátila se na technologii sledování majetku v reálném čase od společností Pollin8 a Thinxtra.

Společnost PB Traffic nainstalovala do celého svého vozového parku světelných signalizačních zařízení Pollin8 napájených z baterií, která zaznamenávají a přenášejí data v reálném čase. Informace jsou předávány prostřednictvím národní sítě 0G společnosti Thinxtra a jsou zobrazovány prostřednictvím komplexních webových a mobilních aplikací společnosti Pollin8.

Ve dvou případech, kdy byly semafory společnosti PB Traffic odcizeny, spolupracovala společnost s místními úřady na lokalizaci a získání systémů v reálném čase před jejich dalším prodejem. Přestože semafory byly odpojeny, sledovací zařízení Pollin8 s baterií, které má životnost až pět let nadále poskytovala údaje o poloze, protože fungovala nezávisle.

Celý článek najdete na stránkách IoT Business news zde.

Nový ITS v Kolumbii přispívá ke zkrácení cestovních časů o 75 %
5. 5. 2022

Nový ITS v Kolumbii přispívá ke zkrácení cestovních časů o 75 %

Inteligentní dopravní systém (ITS) od společnosti Kapsch TrafficCom pomáhá zvýšit propustnost a přináší výhody podnikům v kolumbijském regionu Antioquia. Jako klíčová součást nové infrastruktury umožnila zkrátit dobu jízdy až o 75 %.