Nový projekt PODIUM buduje důvěru a udržitelnost pro CCAM
9. 11. 2022

Nový projekt PODIUM buduje důvěru a udržitelnost pro CCAM

PoDIUM je nový projekt v rámci oblasti zaměření ERTICO Connected, Cooperative & Automated Mobility (CCAM). Během následujících 36 měsíců bude 26 partnerů projektu spolupracovat na dosažení vyšší úrovně automatizace v CCAM a na podpoře zavádění pokročilých systémů a služeb CCAM. První zahajovací schůzka projektu se konala 20.-21. října v Aténách.

PoDIUM (plný název PDI connectivity and cooperation enablers building trust and sustainability for CCAM) se bude zabývat výzvami v oblasti automatizace silničního provozu a telekomunikací spojenými s konektivitou, spoluprací, správou dat, interoperabilitou a spolehlivostí, aby podpořil vývoj pokročilých řešení CCAM. V rámci projektu budou identifikovány a posouzeny faktory a potřeby v oblasti konektivity a spolupráce pro dosažení vyšší úrovně automatizace a rozvoje klíčových technologií v tomto odvětví. Toho bude dosaženo prostřednictvím demonstrací v reálných podmínkách konkrétních případů použití ve třech laboratořích Living Labs v Německu, Itálii a Španělsku, a to v městském, dálničním a přeshraničním prostředí.

Výsledkem projektu bude referenční architektura PoDIUM, flexibilní model, který je použitelný v různých silničních prostředích na základě vybavení infrastruktury a který využívá přístup založený na vícečetném propojení a interoperabilním a hybridním prostředí pro správu dat. To přispěje k urychlení důležitých technologií v oblasti fyzické a digitální infrastruktury (PDI) a k vytvoření nových obchodních podniků.

Celé konsorcium se sešlo 20.-21. října v Aténách na zahajovacím setkání projektu. PoDIUM koordinuje ICCS a konsorcium zahrnuje společnosti Bosch, Abertis Autopistas, Austriatech, Autostrada del Brennero, Stellantis-CRF (Centro Ricerche Fiat), ENIDE, ERTICO, ETRA, FSCOM, i2CAT, Applus IDIADA, inCITES Consulting, Fondazione LINKS, MILLA, NOKIA, Retevision I (Cellnex Group), Swarco Italia, Telecom Italia, Universität Duisburg-Essen, Universität ULM, VICOMTECH, Ajuntament de Barcelona a Institut Municipal d'Informatica de Barcelona. Toto první setkání bylo příležitostí pro všechny partnery, aby projednali své zapojení do projektu a první kroky, které je třeba učinit, aby se zajistil dobrý start projektu PoDIUM a zvýšila se automatizace a interoperabilita v CCAM.

PoDIUM získal finanční prostředky z programu Evropské unie Horizon Europe Innovation Actions na základě grantové dohody č. 101069547.

Celý článek najdete na stránkách ERTICO zde.

MTA rozšiřuje nabídku OMNY pro zákazníky se sníženým jízdným
8. 11. 2022

MTA rozšiřuje nabídku OMNY pro zákazníky se sníženým jízdným

V souladu se svým závazkem zlepšit přístup k dopravě poskytne MTA rozšířením systému OMNY zákazníkům se sníženým jízdným větší možnost volby, jak platit za jízdu veřejnou dopravou.