Memorandum Evropské parkovací asociace a MaaS Alliance
16. 8. 2022

Memorandum Evropské parkovací asociace a MaaS Alliance

Evropská parkovací asociace a MaaS Alliance podepsaly Memorandum o porozumění (MoU) k navázání strategického partnerství a podporu sdílení znalostí a spolupráce.

Cílem tohoto Memoranda je vytvořit dynamiku a škálovatelnost pro udržitelné služby mobility a Mobilitu jako službu (MaaS) a široké využití dat v ekosystému mobility.

Zájmy obou organizací se překrývají v oblasti inteligentní a udržitelné transformace měst, společností a průmyslových odvětví, zejména v oblasti mobility. Spolupráce se zaměří na sdílení znalostí o vývoji MaaS, které přinesou zejména řešení udržitelné mobility ve městech. Jejich společným cílem bude podpořit rozvoj MaaS a zároveň prozkoumat nové příležitosti a předpoklady pro MaaS v různých prostředích a podpořit vývoj společného rámce pro udržitelné služby MaaS, který by mohl být široce přijímaný po celém světě.

Celý článek najdete na stránkách tti zde.

Zdokonalení veřejné dopravy pomocí technologie autonomních vozidel
15. 8. 2022

Zdokonalení veřejné dopravy pomocí technologie autonomních vozidel

Přečtěte si rozhovor s Williamem Levassorem, provozním ředitelem pro autonomní mobilitu ve společnosti Transdev, který se sešel s Leah Hockleyovou a Halimah Haqueovou ze společnosti Intelligent Transport, aby s nimi diskutoval o významu autonomních vozidel v širší dopravní síti a o tom, jak je lze využít k zatraktivnění, zefektivnění a zpřístupnění veřejné dopravy.