KAPESNÍ KNIHA STATISTIK 2022: DOPRAVA V EU V ČÍSLECH
27. 10. 2022

KAPESNÍ KNIHA STATISTIK 2022: DOPRAVA V EU V ČÍSLECH

Úřad pro publikace Evropské unie (EU) vydal Kapesní knihu statistik dopravy v EU za rok 2022 v číslech založených na celé řadě zdrojů.

Doprava představuje klíčové odvětví hospodářství. Tato publikace poskytuje přehled nejnovějších a nejrelevantnějších ročních statistik týkajících se dopravy v Evropě. Zahrnuje Evropskou unii a jejích 27 členských států (EU-27) a pokud možno i současné kandidátské země EU, země ESVO a Spojené království. Vzhledem k tomu, že v referenčním období (1990-2020) bylo Spojené království součástí Evropské unie, jsou agregáty za EU-28 uváděny, kdykoli je to možné, za období, kdy bylo Spojené království členským státem EU.

Obsah kapesní knihy vychází z řady zdrojů včetně Eurostatu, mezinárodních organizací a sdružení, národních statistik a v případech, kdy nebyly k dispozici žádné údaje, z vlastních odhadů. Vlastní odhady byly vypracovány především za účelem získání představy o celkovém objemu EU. Na úrovni jednotlivých zemí mají pouze orientační charakter a v žádném případě by neměly být interpretovány jako oficiální údaje.

Celý článek najdete na stránkách ERTICO zde.

KDO JE „NARUŠITELEM“ V OBLASTI PARKOVÁNÍ
26. 10. 2022

KDO JE „NARUŠITELEM“ V OBLASTI PARKOVÁNÍ

Pokud jde o narušení jakéhokoli podnikání, je výstižné rčení „všichni, kteří něco nějak naruší, přinášejí inovace, ale ne všechny inovace jsou narušením“, což může vést k závěru, že narušení je vyšší formou inovace.