ITS (UK) sdílí dlouhodobou strategii
25. 11. 2022

ITS (UK) sdílí dlouhodobou strategii

Britská asociace pro inteligentní dopravní systémy ITS (UK) se zavazuje být inspirací v postavení, myšlení, spolupráci a mezinárodním dosahu, zveřejněním své budoucí strategii organizace.

Ve svém strategickém plánu společnost také podrobně popisuje plány na zvýšení počtu členů, podporu rozvoje dovedností a zajištění rovnosti, rozmanitosti a inkluze.

Dokument byl zveřejněn poté, co byl minulý týden interně poskytnut členům dopravního odvětví. Vychází současně se změnou v organizaci, neboť dlouholetá generální tajemnice Jennie Martinová odchází do důchodu a její funkci přebírá nový generální ředitel Max Sugarman.

„Naší vizí je, že do roku 2030 budou dopravní technologie první volbou, jak zlepšit výkonnost našich dopravních sítí, před fyzickou výstavbou nové infrastruktury,” říká předseda ITS (UK) Ryan Hood. „Spojené království by mělo mít ambici stát se světovým lídrem v oblasti ITS. A jsme přesvědčeni, že abychom toho dosáhli, budeme muset vychovávat a rozvíjet talentovanou a různorodou pracovní sílu, prezentovat fantastické kariérní vyhlídky v našem odvětví a aktivně podporovat nové talenty, aby se
k této věci připojili.”

Dokument byl vytvořen strategickým výborem ITS (UK) pod vedením místopředsedkyně Karly Jakeman z Innovate UK. Výbor pracoval na procesu tvorby této strategie, aby zajistil, že: podpoří odvětví v náročném období po pandemii; dokáže splnit závazky a cíle manifestu ITS (UK) a v konečném důsledku naplní vizi společnosti ve prospěch členů a komunit.

Celý článek najdete na stránkách tti zde. Strategie je ke stažení zde.

Digitální dvojčata přispívají k řešení místa ve městě
23. 11. 2022

Digitální dvojčata přispívají k řešení místa ve městě

S rostoucí urbanizací světa je třeba sledovat pravděpodobné dopady, které tento trend bude mít na způsob našeho života, říká Jeroen Borst z nizozemské organizace pro aplikovaný vědecký výzkum TNO.