Ostrava: Chytré parkování v kombinaci s MHD pro odlehčení dopravy
3. 5. 2022

Ostrava: Chytré parkování v kombinaci s MHD pro odlehčení dopravy

Časopis Busportál uvedl článek o opatřeních v Ostravě pro omezení individuální automobilové dopravy do centra města kombinací parkování P+R a následného využívání městské hromadné dopravy.

Řidiče má motivovat výhodný tarif parkovného při současném využití MHD. To je možné při platbě stejným způsobem za obě služby (parkování a MHD), přičemž způsobů se nabízí hned několik.

Dodavateli jsou firmy CROSS Zlín a XT-Card. Objednatelem je statutární město Ostrava; spolupráce probíhá s Koordinátorem ODIS a Ostravskými komunikacemi.

Celý článek najdete zde na stránkách Busportálu zde.

Společnost Stagecoach a její partneři zahájili testování prvního autonomního autobusu ve Velké Británii
2. 5. 2022

Autonomní autobus, který podporuje britské Centrum pro propojená a autonomní vozidla, zahájil ostré testování na skotských silnicích v rámci příprav na spuštění pilotní služby CAVForth na konci léta 2022.