Technologie NaviLens se po dobu šesti měsíců zkouší na stanicích Cutty Sark, Canary Wharf, Woolwich Arsenal a Tower Gateway DLR.
Na iniciativě se kromě společnosti Transport for London (TfL) podílí také společnost KeolisAmey Docklands, provozovatel systému lehké železnice DLR, GoMedia (dceřiná společnost společnosti Icomera) a Královský národní institut nevidomých (RNIB).
Technologie NaviLens je založena na rozpoznávání obrazu pomocí rozšířených inteligentních kódů na stanicích a na aplikaci NaviLens pro chytré telefony, která poskytuje hlasové pokyny pro zrakově postižené cestující.
Aplikace navržená tak, aby pomáhala nevidomým nebo slabozrakým zákazníkům orientovat se ve veřejné dopravě, se testuje na stanicích lehké železnice v Londýně.
Technologie NaviLens se po dobu šesti měsíců zkouší na stanicích Cutty Sark, Canary Wharf, Woolwich Arsenal a Tower Gateway DLR.
Po naskenování chytrých kódů pomáhá uživatelům pokračovat v cestě hlasový asistent aplikace. Je schopen poskytnout praktické informace včetně popisu fyzického prvku, vodicích pokynů a aktuálních příjezdů a odjezdů DLR.
Zkušební provoz aplikace NaviLens bude podpořen zvukovými hlášeními na stanicích a také členy personálu ve vlacích DLR a na stanicích, kteří budou pomáhat cestujícím. Technologii lze využít i pro podporu turistů nebo lidí, kteří Londýn neznají: aplikace NaviLens dokáže přenášet informace obsažené v inteligentních kódech v rozšířené realitě, a to ve 33 různých jazycích.
Celý článek najdete na stránkách ITS International
zde.
Obrázek:
www.pixabay.com