Zjistěte, jak bude zavedeno první autonomní vozidlo s partnerem POLIS, společností Pendel Mobility
8. 12. 2022

Pendel Mobility, partner společnosti POLIS, vydává příručku pro budoucí lídry autonomní mobility.

Jakožto poskytovatel služeb autonomních vozidel je společnost Pendel Mobility autorem této příručky, v níž sdílí praktická doporučení a poznatky pro orgány veřejné správy na základě prvního pilotního projektu autonomních vozidel v Barceloně.

V příručce nazvané Nasazení prvního autonomního vozidla sdílí Pendel provozní údaje, praktické postřehy a doporučení pro budoucí případy autonomního využití. Jejím cílem je zpřístupnit autonomní mobilitu orgánům veřejné správy prostřednictvím zkušeností z úspěšného pilotního projektu autonomního vozidla.

„Poskytovatelé mobility se často potýkají s náročnou a komplikovanou cestou k nasazení, která zahrnuje posouzení lokality, zadávání zakázek, získávání povolení a autorizace. Doufáme, že tato příručka bude pro úřady cenným východiskem pro pochopení cesty k bezpečné a nákladově efektivní mobilitě budoucnosti,“ řekl Christian Riester, spoluzakladatel společnosti Pendel Mobility.

Doporučení v příručce vycházejí z nasazení autonomní kyvadlové dopravy společností Pendel Mobility v barcelonském přístavu v květnu 2022. Pilotní projekt, který byl pro město první, úspěšně propojil parkoviště barcelonského přístavu s jeho kancelářským sídlem na dobu jednoho měsíce a získal široký mediální ohlas. Pilotní projekt byl financován z projektu EU Ride2Autonomy, v němž je POLIS znalostním partnerem.

Vzkaz pro poskytovatele veřejné dopravy? Nyní je čas připravit plán autonomní mobility, aby bylo možné využít hodnoty, které jsou autonomní vozidla stále více schopna přinášet.

Jak ukazují nedávná pokročilá nasazení v USA, technologie pohánějící autonomní vozidla udělala za posledních deset let velký pokrok. Veřejné orgány v Evropě musí již dnes připravit infrastrukturu, bezpečnostní operace a případy použití, aby se zabránilo tomu, že technologie odjede bez nich.

Společnost Pendel Mobility je předním evropským poskytovatelem autonomních vozidel jako služby, který zajišťuje komplexní autonomní potřeby od plánování přes implementaci až po zajištění budoucnosti. Nejnovější nasazení společnosti Pendel nahradilo autobusovou dopravu na živé trase mezi tramvajovou zastávkou a univerzitním kampusem v německém Hannoveru. Tento start-up je spin-offem týmu Future Mobility evropské poradenské společnosti Bax & Company, která se zabývá inovacemi.

Článek byl převzat ze stránek POLIS zde. Příručku si můžete stáhnout zde.

7. 12. 2022

Společné výzkumné středisko Evropské komise vypracovalo publikaci Výzkum a inovace v dopravě a mobilitě: podpora ekologického a digitálního přechodu.