V Las Vegas umí odemknout městskou prosperitu v oblasti živé informovanosti a inovací internetu věcí
31. 10. 2023

Jste představitel města? A chcete vědět, jak maximalizovat své vyhlídky na ekonomické oživení? Stačí se podívat na příklad slavného Las Vegas.

To je názor odborníka na Smart Cities Subhashe Chally, který se 15 let zabýval tím, co je hnacím motorem prosperity a efektivity v moderní metropoli. Jeho posledním cílem zkoumání bylo Las Vegas, město, které je lídrem ve využívání síly internetu věcí pro dobro své komunity. Díky shromažďování dat z tisíců senzorů rozesetých po celém městě a jejich kombinování – slučování dat – do informací činí městští manažeři rozhodnutí, která jsou mnohem lepší, než kdyby využívali jakýkoli jednotlivý zdroj dat sám o sobě.

A co je nejlepší, Las Vegas je první, kdo využívá video jako zdroj dat s nejvyšší přidanou hodnotou v celém internetu věcí. Video a nástup umělé inteligence mění pravidla hry, což znamená, že poznatky jsou podloženy spolehlivými důkazy, které dlouhodobě mění chování.

Challa pro tento fenomén vymyslel novou frázi, vytvořil nový pojem „živé uvědomění“ (Live Awareness).
„Svět má poprvé k dispozici 'živé povědomí', které bylo svatým grálem vědců zabývajících se počítačovým viděním a umělou inteligencí po více než dvě desetiletí," řekl Challa během prohlídky digitálního nervového centra přímo v srdci Las Vegas.

„Vstoupili jsme do nového světa, kde různé senzory mohou poskytovat proudy dat, které se spojí dohromady, aby umělá inteligence mohla interpretovat kontext a prostředí v reálném čase. Tato kombinace dokáže odhalovat vzorce a činit rozhodnutí. Systém Live Awareness se používá v ulicích měst, ale i v obchodech, na letištích, v námořních přístavech, kasinech, na univerzitách, ve školách a v maloobchodních prodejnách.“

"Live Awareness" definuji jako nově vznikající schopnost systému umělé inteligence, který přijímá data ze senzorů z fyzických prostorů spojená s kontextově relevantními digitálně získanými daty, často z podnikového zdroje. Takto Live Awareness umožňuje AI najít přesné signály v rámci hybridního reálného světa a digitálních vstupů, identifikovat vzorce a poskytnout poznatky, které jinak není možné získat,“ řekl Challa.

V Las Vegas používají technologii SenSen mobilní hlídky – auta a skútry – k zajištění dodržování pravidel silničního provozu a parkovacích omezení.

Challa vidí obrovské možnosti růstu. „Ze všech měst a obcí, se kterými jsem pracoval, je jich více než 80, Las Vegas vyniká. Zde vyvinuli obrovské úsilí, aby ukázali, jak může internet věcí fungovat napříč celým městem – od snížení dopravních kongescí a zlepšení nakupování až po zvýšení produktivity ve výrobě a zdravotnictví.“

Celý článek najdete na stránkách parking network zde.

Londýn: Je Vám chladno? Naplánujte si jízdu Boltem předem
30. 10. 2023

Londýn: Je Vám chladno? Naplánujte si jízdu Boltem předem

V očekávání rostoucí poptávky po službách spolujízdy v chladném období si nyní mohou Londýňané naplánovat jízdu vozem Bolt až tři dny předem.