Spuštění systému placení parkovného pomocí textových zpráv
21. 3. 2022

Spuštění systému placení parkovného pomocí textových zpráv

Společnost Flowbird, která se specializuje na správu parkování a řešení mobility, spustila v USA službu Pay by Text. Řešení Flowbird nevyžaduje, aby si řidiči stahovali aplikaci nebo měli účet, ale místo toho pošlou textovou zprávu s kódem na číslo uvedené na značce nebo nálepce umístěné na parkovišti. Webové řešení umožňuje řidičům zaplatit za parkování přímo z telefonu, aniž by si museli vytvářet účet nebo stahovat aplikaci.

Řidiči zasílají textové zprávy s kódem na číslo uvedené na značce nebo nálepce umístěné na parkovišti. V případě potřeby lze na značení umístit také QR kód. Poté, co řidič odešle textovou zprávu na číslo nebo naskenuje QR kód, okamžitě obdrží zabezpečený odkaz, kde zadá údaje o svém parkování. Zadá buď svou registrační značku, nebo číslo parkovacího místa, dobu parkování a informace o platbě. Je odesláno potvrzení a začíná jejich parkování. Informace jsou odeslány orgánům dohledu nad parkováním, které mohou ověřit, zda je vozidlo zaparkováno v souladu s předpisy.Nejnovější funkce společnosti Flowbird rozšiřuje portfolio platebních možností společnosti a poskytuje parkujícím nový způsob placení v dnešním bezkontaktním prostředí. Data Pay by Text jsou v reálném čase odesílána do inteligentní sady pro správu dat Flowbird, kde je lze integrovat s dalšími platebními metodami. Na základě kombinovaných dat mohou pracovníci parkovacích služeb analyzovat relace v reálném čase, například parkovací aktivitu podle zón, data, denní doby a dalších údajů.

Řešení Pay by Text má certifikaci PCI-DSS, což dává parkujícím jistotu, že jejich data jsou chráněna. Po dokončení parkovací relace jsou platební informace zašifrovány a údaje o kartě nejsou společností Flowbird uchovávány. Mobilní zařízení mohou číslo karty uložit šifrovaně, takže při příštím parkování není nutné číslo zadávat znovu.

Text článku v originále najdete na stránkách SmartCitiesWorld zde.

Nový průzkum ukazuje, že britská veřejnost není připravena na autonomní vozidla
18. 3. 2022

Nový průzkum ukazuje, že britská veřejnost není připravena na autonomní vozidla

Největší britská nezávislá charitativní organizace pro bezpečnost silničního provozu IAM RoadSmart odhalila, že většina řidičů ve skutečnosti není připravena sundat ruce z volantu, přestože technologie autonomních vozidel má obrovský potenciál pro zvýšení bezpečnosti silničního provozu.