Správa železnic získala územní rozhodnutí pro další úsek trati na letiště
4. 8. 2022

Správa železnic získala územní rozhodnutí pro další úsek trati na letiště

Projekt modernizace trati mezi stanicemi Praha-Ruzyně a Kladno dosáhl dalšího důležitého milníku, kterým je získání pravomocného územního rozhodnutí.

Přestavba více než 15 km dlouhého úseku, jejíž hlavní náplní je zdvoukolejnění a elektrizace trati, je tak o krok blíž realizaci. Přinese zvýšení rychlosti jízdy vlaků až na 140 km/h, plně bezbariérové stanice a zastávky a až 1100 nových parkovacích míst.

Celou zprávu najdete na stránkách Ministerstva dopravy zde.

Upgrade systému iRoads od společnosti TRL umožní zvýšit počet uživatelů a pokročilé zpracování dat
2. 8. 2022

Společnost TRL Software aktualizovala svou platformu pro správu digitálních aktiv iRoads, která umožňuje navýšit počet uživatelů, objem dat, výkon, zlepšit konektivitu a integraci dat ze senzorů v reálném čase, jako jsou živé kamerové záznamy nebo data z detekce objektů generovaná umělou inteligencí.