Společnost
Seyond, celosvětový dodavatel lidarů s kvalitním obrazem, rozšířila svou spolupráci s americkým městem Peachtree Corners, které je testovacím místem pro technologie 5G a propojená vozidla ve městě Atlanta ve státě Georgia.
Curiosity Lab at Peachtree Corners – vlastněná a provozovaná městem – je laboratoř inteligentní mobility a chytrého života ve městě s podporou 5G. Ústředním bodem je tři míle (5 km) dlouhý pruh pro autonomní vozidla, který využívá celulární technologii
Vehicle to Everything (C-V2X).
Lidar společnosti Seyond, softwarová platforma
OmniVidi Perception Service a
Blue-Band Integrator AI, které poskytují 3D mapování v reálném čase s detekcí vozidel i chodců, se již testují. Ty shromažďují reálná data, která lze využít k implementaci řešení dopravní signalizace a signalizace pro zranitelné účastníky silničního provozu (VRU), aby byly křižovatky bezpečnější a efektivnější a zároveň chránily soukromí občanů. Díky tomu může
Peachtree Corners upravit dopravní signály, signály přechodů pro chodce a návrh křižovatek tak, aby se zvýšila bezpečnost a efektivita.
„Sdílená veřejná doména
Curiosity Lab, která je k dispozici pro testování, nasazení a ověřování, je jednou z mnoha vlastností, které nás přilákaly ke spolupráci s touto organizací,“ řekl Junwei Bao, spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti
Seyond.
„Díky sběru dat z křižovatek s vysokou hustotou automobilového a pěšího provozu budeme schopni zlepšit kvalitu a spolehlivost výsledků detekce, což může pomoci ověřit případy použití inteligentních dopravních řešení,“ řekl Bao.
Peachtree Corners má přibližně 45 000 obyvatel a je jedním z prvních plánovaných měst v USA. Umožnilo jedno z prvních nasazení teleoperativních e-koloběžek na světě a nyní obyvatelé využívají plně autonomní kyvadlovou dopravu. Je zde také solární vozovka a nachází se zde největší rychlonabíjecí centrum pro elektromobily v regionu.
Další infrastruktura zahrnuje inteligentní dopravní kamery a semafory, inteligentní pouliční osvětlení, první „centrální řídicí středisko internetu věcí“ ve městě a technologický inkubátor o rozloze 25 000 čtverečních stop (2 325 m²).
Celý článek najdete na stránkách ITS International
zde.
Obrázek:
www.pixabay.com