Kanadská společnost se sídlem v provincii Ontario nedávno představila na výročním zasedání a výstavě
IBTTA v americkém Seattlu svou aplikaci pro chytré telefony na detekci obsazenosti.
Bay Area Express Lanes je místní síť řízených jízdních pruhů, která je v současné době realizována napříč mezistátní dálnicí díky úzké koordinaci mezi regionálními dopravními agenturami.
Společnost
Rideflag uvádí, že použitelnost její technologie je pro
MTC obzvláště důležitá, protože agentura plánuje nasadit tento nástroj na jedné z největších sítí rychlostních pruhů na světě, kromě mostů Golden Gate a Oakland Bay v San Franciscu.
MTC má v provozu přibližně 125 kilometrů expresních pruhů v celkové plánované regionální síti o délce 737 kilometrů. Kamerová technologie
Rideflag pro detekci obsazenosti vozidel (
VOD) přesně počítá a ověřuje obsazenost vozidel. Pomocí jediného chytrého telefonu mohou účastníci spolujízdy nahlásit a potvrdit obsazenost vozidla za přibližně pět sekund nebo i méně. Ověření lze provést s obličejovou maskou, slunečními brýlemi, za jakýchkoli světelných podmínek a v neposlední řadě i u dětí.
Technologii lze také integrovat do agenturních back-office systémů prostřednictvím volání API nebo ji lze přímo propojit se čtečkami transpondérů. Aplikaci lze také plně integrovat s pokročilými CRM nástroji agentur.
Důležité je, že technologie
Rideflag sice spočítá počet cestujících ve vozidle a určí, zda jsou skuteční, ale nedokáže určit jejich totožnost. Technologie také nesleduje nepřetržitě polohu uživatele. Sleduje pouze jejich trasu na dálnici. Údaje o poloze se shromažďují pouze za účelem poskytnutí správných výhod
HOV spolucestujícím.
Společnost
RideFlag Technologies spolupracuje s Univerzitou Jižní Floridy v USA, která získala výzkumný grant od Národního institutu pro snižování dopravních kongescí. Ve spolupráci s Centrem pro výzkum městské dopravy na této univerzitě je aplikace
VOD společnosti
Rideflag pro chytré telefony testována na několika zařízeních pro rychlé jízdy, aby pomohla technologii dále zdokonalit a optimalizovat její vliv na vytváření nových a trvalých skupin sdílených vozidel.
Článek najdete na stránkách ITS International
zde.
Obrázek:
www.pixabay.com