Průmysl: Hodnota, kterou technologie Parker přináší univerzitám
26. 1. 2022

Průmysl: Hodnota, kterou technologie Parker přináší univerzitám

V posledních letech umožnil technologický pokrok plně automatizovat parkovací zařízení a zajistit tak bezproblémové parkování.

Většina lidí se dnes chce snadno dostat do parkovacích garáží a pohybovat se v nich, aniž by museli komunikovat s obsluhou. Chtějí se dostat dovnitř a ven co nejrychleji a bez problémů, aby mohli pokračovat ve svém dni - a automatizované parkování jim to umožňuje.

Bohužel ani tato technologie není bez chyb. I v kvalitním parkovacím zařízení se může něco pokazit. Užitečnost parkovací technologie je omezena její funkčností a lidmi, kteří ji používají. Chyby lidí i zařízení mohou vést ke špatným zkušenostem s parkováním.

Ve společnosti Parker Technology si uvědomujeme, že jakkoli jsou technologie a automatizované parkování vyspělé, stále vyžadují lidský faktor. Problémem je, že mnoho společností a průmyslových odvětví si nemůže dovolit mít k dispozici zaměstnance pro případ, že by se něco pokazilo. Zejména na univerzitách je velký provoz na parkovištích i mimo ně. Často však nemají po ruce dostatek personálu, který by pomohl, když něco nefunguje.

Zde nastupuje společnost Parker Technology. Poskytuje tento lidský prvek, který umožňuje rychle řešit problémy pouhým stisknutím tlačítka. Zástupci zákaznického servisu na vyžádání mohou pomoci návštěvníkům parkoviště, aby se bez problémů dostali tam, kam potřebují.

Celý článek s popisem konkrétního případu použití systému na Indiana University Purdue University of Indianapolis najdete na stránkách  Parking Network zde.

Aplikace umělé inteligence pro provoz užitkových vozidel
26. 1. 2022

Aplikace umělé inteligence pro provoz užitkových vozidel

Kombinace strojového učení, hlubokých neuronových sítí a počítačového vidění nabízí možnosti, jak novými způsoby řešit stále větší množství funkcí, které jsou součástí provozu užitkových vozidel.