Praha udělá další krok k lepšímu ovzduší, automaticky odhalí špatné výfuky aut
23. 6. 2022

Praha udělá další krok k lepšímu ovzduší, automaticky odhalí špatné výfuky aut

Zamořují auta ovzduší? Podle průzkumů ano. Zejména města s hustým provozem proto chtějí nadměrnému znečišťování zabránit.

České Radiokomunikace (CRA) nyní spolu s přední českou technickou univerzitou Českým vysokým učením technickým v Praze, fakultou strojní (ČVUT FS) a dalšími odbornými partnery vyvinou a dodají hlavnímu městu Praha řešení pro detekci vozidel s nadměrnými emisemi pevných částic. To umožní odhalit a postihovat majitele vozidel, která nemají funkční filtr pevných částic.

Celý článek najdete na stránkách IoTPort zde

Semináře Park4SUMP se zúčastnilo více než 30 evropských zástupců
22. 6. 2022

Semináře Park4SUMP se zúčastnilo více než 30 evropských zástupců

Dne 18, května 2022 se více než 30 zainteresovaných stran z celé Evropy zúčastnilo důležitého semináře Park4SUMP o parkovacích standardech. Díky skvělé spolupráci mezi POLIS, ECF, DIFU a projektem CIVITAS Handshake se zvýšilo povědomí o parkovacích normách, které se řeší na evropské úrovni.