Integrovaná měření výkonnosti signálů (ISPM) nabízejí podle společnosti
Flow Labs komplexnější přístup k řízení výkonnosti signálů, který umožňuje zvýšení přesnosti detekce a zlepšení rozhodovacího procesu. Dále pak zvládá vytvořit zcela novou strategii, která eliminuje používání tradičních metod, analyzuje provoz signalizace a snižuje dopravní kongesce.
Systémy ISPM využívají umělou inteligenci k integraci více souborů dat, včetně dat o detekci, signálu a sondách, což představuje významný krok vpřed v řízení dopravy s potenciálem výrazně zlepšit mobilitu v celé zemi.
Zavedení automatizovaných měření výkonnosti dopravních signálů (ATSPM) a nověji měření výkonnosti signálů na základě sond (PBSPM) významně posunulo řízení křižovatek za posledních deset let. Přestože pomohly poskytnout inženýrům nástroje pro lepší pochopení výkonnosti signálů, tyto tradičnější metody vykazují omezení, zejména pokud jde o úplnost a přesnost údajů.
Například systémy ATSPM poskytují zásadní poznatky pro změnu času signalizace a zlepšení plynulosti dopravy, ale jsou závislé na připojení a drahém hardwaru, včetně detekčních zařízení, která jsou často nepřesná. Na druhé straně PBSPM poskytují regionální řešení bez hardwaru, ale zase nabízejí omezené diagnostické možnosti pro identifikaci problémů se signálem a někdy postrádají přesnost kvůli nízké míře průniku dat ze sond.
K překonání těchto různorodých problémů vyvinula společnost
Flow Labs systém ISPM, který staví na silných stránkách obou technologií.
Kombinací více souborů dat, včetně dat o detekci, signálu a sondě, využívá ISPM společnosti
Flow Labs umělou inteligenci k integraci informací do komplexnější a přesnější analýzy výkonu signálu. Tento holistický přístup nejenže řeší omezení tradičních opatření, ale také zlepšuje diagnostické schopnosti, podporu rozhodování a celkové řízení dopravní signalizace.
Společnost Flow Labs poznamenala, že ISPM nejsou pouhým doplněním ATSPM a PBSPM. Místo toho může ISPM díky sestavování a analýze různých datových souborů poskytovat inovativní měření výkonnosti, která nejsou k dispozici ani v jednom z nich, včetně měření stavu detektorů, přesného výpočtu pohybů naznačujících odbočení, detekce jízdy na červenou bez hardwarového vybavení a vjezdu do omezené zóny, aktivity nákladní dopravy a kamionů, zranitelných účastníků silničního provozu a dalších poznatků o bezpečnosti.
Jatish Patel, zakladatel a generální ředitel společnosti
Flow Labs, k tomu říká: „ISPM je škálovatelné a nákladově efektivní řešení, které agenturám poskytuje nejkomplexnější a nejpřesnější přehled o jejich křižovatkách. Umožňuje jim pochopit chování sítě a s podporou rozhodování upravit časové plány signalizace, což může významně snížit regionální kongesce a zmírnit stres řidičů.“
Článek najdete na stránkách tti
zde.
Obrázek:
www.pixabay.com