Německo se připravuje na celostátní vysoce automatizované parkování
6. 2. 2023

Německo se připravuje na celostátní vysoce automatizované parkování

Poté, co bylo koncem loňského roku schváleno používání vysoce automatizovaného parkování v garáži P6 na německém letišti Stuttgart, provozovatel parkoviště APCOA a technický partner Bosch zpřístupní místa pro používání tohoto systému v dalších 15 garážích po celé zemi.

Od Hamburku až po Mnichov mají být v roce 2023 zahájeny práce na rozšíření automatizovaného parkovacího systému SAE Level 4 bez řidiče, který bude založen na infrastruktuře. Jako první krok plánují společnosti Bosch a APCOA připravit až čtyři parkovací místa v každé garáži pro automatizované parkování.

Automatizované parkování s obsluhou je vlnou budoucnosti: Řidič jednoduše zaparkuje vozidlo v předávací zóně poblíž vjezdu do garáže a pomocí aplikace spustí vysoce automatizovanou parkovací službu bez řidiče. Základem jsou stereokamery Bosch, které nejen identifikují volná parkovací místa, ale také monitorují uličku pro řidiče a její okolí a spolehlivě detekují překážky nebo osoby v uličce. V případě zjištění neočekávané překážky vozidlo zabrzdí a bezpečně zastaví.
Teprve když je trasa volná, pokračuje v cestě. Za tímto účelem jsou všechna data generovaná kamerami přenášena do „okrajových“ počítačů. Inteligentní algoritmy přenášejí informace o tom, jaký jízdní manévr má být proveden, a umožňují tak parkování bez řidiče - dokonce i při pohybu mezi patry na úzkých rampách. Charakteristickým rysem tohoto řešení je, že inteligentní technologie instalovaná v garáži snižuje technické požadavky na vozidlo na minimum, takže služba automatizovaného parkování bez řidiče se hodí pro všechny třídy vozidel.

Díky platformě FLOW společnosti APCOA je tato služba nejen bez řidiče, ale také bez parkovacích lístků a bez plateb v hotovosti. Řidiči již nyní využívají stejnojmennou aplikaci, která jim ulehčuje parkování. A to od pevné rezervace parkovacího místa, přes bezkontaktní vjezd do garáže - nyní pohodlně prostřednictvím rozpoznávání registračních značek - až po plně automatizovanou platbu, fakturaci a bezkontaktní výjezd.
Modulární systém společnosti Bosch umožní v následujících letech rychle rozšířit počet parkovacích míst vybavených technologií infrastruktury až na 200 parkovacích míst v každé z 15 lokalit.

Německo je jednou z mála zemí, které již přijaly legislativu úrovně 4, jež vytváří rámec pro systémy, jako je automatizované parkování. Další země, jako například Francie, jsou připraveny je následovat.

Rámcová dohoda, kterou nyní Bosch a APCOA podepsaly, je prvním krokem k uvedení na celosvětový trh. Cílem je v následujících letech vybavit automatizovaným parkovacím systémem několik stovek parkovacích garáží po celém světě.

Celý článek najdete na stránkách tti zde.

Otonomo pomáhá Microsoftu s mapováním
3. 2. 2023

Otonomo pomáhá Microsoftu s mapováním

Datové toky z propojených vozidel pomohou zlepšit upozornění na dopravní situace a nehody