Na Intertraffic 2022 vítězí inovace
27. 4. 2022

Na Intertraffic 2022 vítězí inovace

Ocenění Intertraffic Awards udělované projektům, které zachraňují životy a snižují dopad na životní prostředí Snaha vytvořit lepší společnost a poskytnout jí také lepší dopravní řešení – to je to, co spojuje vítěze soutěže Ocenění Intertraffic 2022.

Pieter Litjens, předseda poroty a generální ředitel nizozemské platformy pro sdílení znalostí o dopravě Crow, uvedl, že všichni tři vítězové prokázali vynikající výsledky v oblasti ekologického povědomí, inspirativních řešení a zlepšování zkušeností cestujících.

První cenu Intertraffic Green Globe Award získala společnost Jenoptik za dopravní skříň Traffipole, jejíž inovativní konstrukce umožňuje fungování hardwaru ITS v horkém podnebí bez nutnosti klimatizace, čímž se snižuje spotřeba energie a emise CO2.  Porotci uvedli: „Je neobvyklé najít výrobek, který je šetrný k planetě a zároveň příjemný na pohled. Společnost Jenoptik věnovala velkou pozornost udržitelnosti a ekologické účinnosti této důležité inovace, ale také u toho myslela na to, že by výsledek neměl být vizuálně rušivý.“

Dalším výhercem bylo řešení z Austrálie, které může zachránit mnoho životů: Acusensus Heads Up je automatický detekční systém, který řeší rostoucí bezpečnostní problém používání mobilních telefonů za volantem. Porota mu udělila cenu Intertraffic Inspiration Award, protože se stal lídrem v této oblasti a poskytl inspiraci pro řešení prosazování, která přišla od jeho uvedení na trh.  Porotci uvedli: „Těžko si lze představit inspirativnější řešení, než je toto: všichni v oboru chtějí snížit počet úmrtí na silnicích - Acusensus pro to skutečně něco dělá. Změna chování řidičů v oblasti používání mobilních zařízení je jedním z klíčových témat dnešní doby."

Jako poslední byla udělena cena Intertraffic User Experience Award, kterou získala společnost Toogethr Parking, která porotu zaujala svým dynamickým rozhraním reagujícím na poptávku, které může pomoci i při multimodálním cestování a sdílení jízd. Porotci uvedli: „Platforma Toogethr, která je zvláště důležitá v post-Covidové éře smíšené nebo hybridní práce, umožňuje organizacím – a zaměstnancům – efektivně spravovat firemní parkování. Tento systém je inteligentní a přizpůsobivý – je to systém budoucnosti.“

Přestože se nestal jedním ze tří celkových vítězů kategorie, zvláštní uznání získal systém silničních zábran SCReWS od italské firmy Aisico. Je navržen tak, aby zastavil neovladatelná vozidla i tam, kde je povrch instalace slabý, což je obrovský přínos pro bezpečnost. Porotci uvedli: „Zdánlivě jednoduchá myšlenka je ohromně účinná: ne každá oblast u silnice poskytuje optimální podmínky pro pevné bezpečnostní zábrany – a ve skutečnosti jsou často tam, kde jsou nejvíce potřeba, podmínky špatné.“

Pro více informací k oceněním Intertraffic 2022, klikněte na tlačítko zde.

Zdroj: https://www.itsinternational.com/its17/its2/its3/its9/news/innovation-wins-intertraffic-2022

Záznam webináře: DIGITAL TRAIN 1.0
26. 4. 2022

Záznam webináře: DIGITAL TRAIN 1.0

Evropská komise a RNE připravily záznam z webináře 20. 4. 2022 o výsledcích evropského projektu DIGITAL TRAIN 1.0 zaměřeného na digitalizaci vlakového provozu.