LoRa Alliance® oznamuje novou funkci LoRaWAN® Payload Codec API, která urychluje zavádění zařízení a umožňuje masivní internet věcí
2. 11. 2022

LoRa Alliance® dnes oznámila, že rozšířila standard LoRaWAN o TS013-1.0.0, aplikační programovací rozhraní (API) pro dekodéry a kodéry aplikačního užitečného zatížení (kodeky).

Přijetí nové specifikace umožní výrobcům zařízení a poskytovatelům aplikačních serverů výrazně snížit složitost nasazení. Díky tomu bude nasazení zařízení LoRaWAN v masovém měřítku mnohem snazší a rychlejší. Aliance LoRa Alliance uspořádá 27. října v 7:00 US PDT webinář, na kterém se podělí o informace o tom, jak vytvořit standardní kodek, se zaměřením na jeho strukturu a doporučení pro optimalizaci. Kliknutím sem získáte další informace nebo se můžete zaregistrovat.

Specifikace API kodeku užitečného zatížení LoRaWAN
Při použití sítě LoRaWAN k přenosu užitečných zátěží aplikací jsou zprávy velmi kompaktně kódovány, aby se minimalizovala spotřeba šířky pásma. Jakmile zprávy dorazí na aplikační server, musí být dekódovány, aby mohly být přečteny a zpracovány. Dříve musel každý výrobce zařízení nebo vývojář aplikací napsat specifický kodek pro každou dvojici zařízení a aplikační platformy, což způsobovalo potíže při zavádění zařízení. Díky nové specifikaci API kodeku užitečného zatížení lze kodek vyvinout jednou a použít jej na libovolné aplikační platformě, čímž se dosáhne značných úspor z hlediska snížení složitosti a zrychlení doby uvedení na trh.

LoRaWAN Payload Codec API standardizuje rozhraní API pro kodeky JavaScriptu pro zařízení LoRaWAN, aby je mohli přijmout výrobci zařízení i dodavatelé aplikačních serverů. Standardní kodek umožňuje dekódovat vzestupné/spadající linky a kódovat sestupné linky, což umožňuje snadnou integraci nových zařízení LoRaWAN do jakékoli kompatibilní platformy.

Celý článek najdete na stránkách IoT Business zde.

NA CESTĚ K ÚSPĚCHU
1. 11. 2022

NA CESTĚ K ÚSPĚCHU

V pořadu „Na cestě k úspěchu“ sledujeme odborníky na mobilitu na jejich vlastní cestě k úspěchu. První díl: Chytrá mobilita v Amsterdamu.