Florida a síť one.network v pilotním projektu uzavírání jízdních pruhů
7. 9. 2022

Florida a síť one.network v pilotním projektu uzavírání jízdních pruhů

Projekt bude využívat Live Link, vlastní platformu společnosti one.network pro správu sdílených silnic, která je propojena s hlavními poskytovateli GPS v USA.

Silničáři v americkém státě Florida mohou nyní poskytovatelům GPS odesílat informace o uzavírkách jízdních pruhů ze svých mobilních telefonů přímo z místa, kde pracují. Floridské ministerstvo dopravy a poskytovatel softwaru jako služby one.network tvrdí, že systém oznámení o uzavření jízdních pruhů (LCNS) je první pilotní projekt svého druhu v rámci celého státu.

Projekt bude využívat Live Link, vlastní platformu společnosti one.network pro správu sdílených silnic, která se bezproblémově propojuje s hlavními poskytovateli GPS v USA. Podle společnosti one.network mohou řidiči poprvé v USA počítat s včasnými a přesnými informacemi o pracovních zónách prostřednictvím své oblíbené mapové aplikace nebo zařízení. Projekt bude spuštěn během několika následujících měsíců a FDOT bude vyžadovat, aby všechny smluvní firmy pro výstavbu nových silnic používaly Live Link k ochraně pracovníků a řidičů.

V rámci příprav na zavedení této technologie prošly stovky pracovníků, kteří dohlížejí na stavbu silnic, školením, jak tuto technologii používat. V rámci bezpečnostního projektu budou mít k dispozici aplikaci pro chytré telefony one.network Live Link, která pracovníkům umožní geometricky mapovat uzavírky jízdních pruhů v každé pracovní zóně a stisknutím tlačítka je v téměř reálném čase uzavírat a otevírat.

Aplikace Live Link je součástí mapové platformy one.network, která je schopna přijímat a standardizovat různé zdroje dopravních dat, vizualizovat data pomocí intuitivního rozhraní a poskytovat rozhraní API pro distribuci třetím stranám. API - aplikační programové rozhraní - umožňuje dvěma nebo více počítačovým programům vzájemně komunikovat.

V rámci pilotního projektu bude síť one.network také integrována s floridským systémem řízení dopravy SunGuide, aby poprvé získala informace o dopravních nehodách a dalších stavebních pracích a sdílela agregovaná data s poskytovateli GPS. Informace o plánovaných stavbách budou zveřejněny v rámci stávajícího pilotního programu, později bude zváženo zařazení projektů údržby, veřejných služeb a dalších.

Digitální aktualizace budou obsahovat informace o přítomnosti pracovníků a případných změnách rychlostních limitů souvisejících s uzavírkou. Informace budou následně poskytnuty přímo společnostem GPS, které budou aktualizovat své mapy ve prospěch bezpečnosti a plánování řidičů. Pilotní projekt se bude týkat všech plánovaných stavenišť v sedmi regionálních okresech FDOT, které dohromady představují více než 12 000 mil (19 300 km) státních silnic, včetně Florida's Turnpike Enterprise, jednotky floridského ministerstva dopravy, která ve státě provozuje zpoplatněné silnice.

Dále se předpokládá, že bude v příštích měsících zahrnovat více než 500 stavebních projektů. Platformu one.network již aktivně využívá více než 100 silničních úřadů ve Velké Británii, ale v USA bude zavedena po prvé.

Celý článek najdete na stránkách World Highways zde.

Aplikace Flitsmeister pro nizozemské záchranné služby bude brzy součástí navigačních systémů
6. 9. 2022

Holanská vláda se chystá spolupracovat s dodavateli navigačních systémů a výrobci automobilů, aby mohli lépe upozornit řidiče na vozy policie, hasičů nebo sanitky, které jsou na cestě v případě nouze.