Nutnost řešit naléhavé otázky klimatu, zvládnout složité stavební problémy a zvýšit bezpečnost silničního provozu podtrhuje naléhavou potřebu inovativních řešení. Ačkoli je veletrh
Intertraffic Amsterdam uznáván pro svou roli při prezentaci pokroků v oblasti mobility, tento článek se zabývá širším spektrem výzev, s nimiž se společnosti na celém světě v oblasti mobility potýkají.
S vývojem společnosti se mění i povinnosti provozovatelů silnic. S nástupem digitalizace došlo k transformační změně v řízení dopravy, zařízení na silnicích jsou stále více propojena, opatření pro udržitelnost se dostávají do popředí a roste poptávka po navádění na trasu na míru. Tento vývoj vyžaduje komplexní přístup k řešení otázek, jako je plynulost dopravy, inteligentní a udržitelné vedení dopravy, informační služby v reálném čase, řízení dopravy s ohledem na znečištění, monitorovací systémy, výběr mýtného, mechanismy vymáhání a pokročilé technologie, jako jsou senzory umělé inteligence pro křižovatky.
Udržitelná městská mobilita se dostává do popředí zájmu při řešení výzev naší doby. Důraz je kladen na podporu spolupráce v rámci ekosystémů, vývoj úspěšných aplikací mobility jako služby (MaaS), zajištění interoperability softwaru a vytváření digitálních infrastruktur pro MaaS. Témata sahají od parkování v nabídkách MaaS až po udržitelnou a inkluzivní mobilitu, rámce veřejného a soukromého sektoru pro cíle udržitelnosti a zkušenosti získané z pilotních projektů mikromobility a center mobility.
Workshopy a
panelové diskuse poskytnou vhled do řešení cyklistické a tranzitní dopravy, infrastruktury zaměřené na cyklisty a strategií pro stimulaci aktivního cestování.
Inteligentní a udržitelná infrastruktura a využití umělé inteligence pro chytrou správu majetku jsou nedílnou součástí vyvíjejícího se ekosystému mobility. Zásady softwarové interoperability poskytují městům v oblasti digitální infrastruktury výběr. Diskutují se témata, jako je chytrá cyklistická infrastruktura, chytrá dopravní značení a digitalizace pro lepší správu aktiv, která provozovatelům silnic umožní aktivně řešit výstavbu bezpečných silnic odolných vůči budoucnosti.
Intertraffic
Výzvy v oblasti mobility, kterým svět čelí, v podstatě přesahují rámec jedné události.
Intertraffic Amsterdam, kde se prolínají digitalizace, udržitelnost, bezpečnost a technologické inovace, však tvoří důležitou součást spletité sítě, v níž se musí pohybovat provozovatelé silnic, tvůrci směrnic a zásad a poskytovatelé technologií. Účastí na této akci aktivně přispíváte k vytvoření bezproblémového, dostupného a udržitelného prostředí mobility pro všechny.
Nadcházející ročník veletrhu Intertraffic Amsterdam, který se
koná v Amsterdamu od 16. do 19. dubna, slibuje, že bude dosud největší. V plné síle se na něj vrátí ekosystém mobility a dopravních technologií a nabídne spoustu příležitostí ke vzdělávání a spolupráci. Na programu je 110 znalostních zasedání v rámci summitu
Intertraffic Summit & Demonstration Programme. Akce, které se účastní více než 35 000 odborných účastníků a více než 900 vystavovatelů, propojí vedoucí představitele nejinovativnějších veřejných a soukromých organizací a bude je inspirovat k posunu mobility směrem k lepší budoucnosti.
Článek njadete na stránkách Cities Today
zde.
Obrázek: www.pixabay.com