Společnost Seoul Robotics navázala spolupráci s rakouskou zkušební laboratoří pro systémy automatizovaného řízení. Spojení se společností ALP.Lab má za cíl poskytovat systémy pro 3D vnímání dopravní bezpečnosti pro oblast Dach (Německo, Rakousko a Švýcarsko) a střední Evropu.
Společnosti vyvinuly systém založený na lidarech, který je v současné době nasazen na křižovatkách v Salzburku s vysokým rizikem nehod, aby lépe porozuměl interakcím mezi zranitelnými účastníky silničního provozu, jako jsou cyklisté, a vozidla. Salzburský výzkum a laboratoř městské mobility Zukunftswege.at jej používají na dvou rizikových křižovatkách s více pruhy pro cyklisty.
„Na základě získaných komplexních dat můžeme analyzovat chování účastníků silničního provozu a konfliktní situace a získat cenné poznatky, které obecně přispívají k jeho zvýšení a to pro všechny účastníky a konkrétně mu umožňují přijmout opatření ke zlepšení na analyzované křižovatce,“ řekl Siegfried Reich, ředitel společnosti Salzburg Research.
„Díky našemu reálnému laboratornímu prostředí mohou být výsledky testů předány přímo městu a spolkové zemi Salzburk jako odpovědným regionálním orgánům,“ řekl Christian Kainz, vedoucí projektu společnosti Zukunftswege.at.
„Návrh silnic hraje obrovskou roli v bezpečnosti uživatelů a donedávna existovalo jen velmi málo kvalitních dat, která by dokázala rozklíčovat lehký chaos, který na cestách je a ukázat nám, kde je třeba se zlepšit,“ řekl Christoph Knauder, provozní manažer společnosti ALP.Lab.
„To platí zejména pro cyklisty, na které se evropská mise snaží zaměřit nejvíce ve snaze dosáhnout nulového počtu úmrtí na silnicích do roku 2050. Jsme nadšeni, že se nám daří rozšiřovat naše partnerství se společností Seoul Robotics, aby více měst v Evropě mohlo získat poznatky, které potřebují k budování chytřejších a bezpečnějších silnic“.
Každá křižovatka v Salzburku byla vybavena čtyřmi senzory a jednotkou pro zpracování lidarových dat se softwarem SENSR společnosti Seoul Robotics pro 3D vnímání s využitím senzorů, který dokáže detekovat, sledovat a klasifikovat stovky objektů na úrovni ulice.
Celý článek najdete na stránkách ITS International
zde.
Obrázek:
www.pixabay.com