Podle společností to ukazuje, že mobilní technologie a technologie MEC (Mobile Edge Compute) mohou umožnit řešení autonomního řízení bez použití silničních jednotek (RSU) pro rozšíření rádiových signálů.
Test prokázal, že síť LTE společnosti Verizon a veřejná síť 5G Edge s technologií AWS Wavelength spolu se směrovači Cisco Catalyst IR1101 v připojené infrastruktuře dokážou splnit prahové hodnoty latence požadované pro aplikace autonomního řízení, vysvětlují.
To by usnadnilo napájení autonomních/bezpilotních doručovacích robotů a robotických os ve městech, jako je Las Vegas, kde existují veřejné technologie MEC.
„Tento test je obrovským milníkem, který dokazuje, že budoucnost připojení pro aplikace internetu věcí může být poháněna mobilními sítěmi,“ řekl Krishna Iyer, ředitel systémové architektury společnosti Verizon. „Označujeme sílu mobilních okrajových výpočetních platforem pro inovace v propojené dopravě s mnohem racionálnější architekturou.“
Znamená to také, že města a provozovatelé silnic by mohli vytvořit bezpečnější silnice s aplikacemi C-V2X, což zahrnuje i ochranu chodců, přednostní odbavení vozidel záchranné služby a tranzitních vozidel, ochrany vjezdů a výjezdů z ramp a potenciálně dalších, které zahrnují vozidla přijíždějící ke křižovatkám se světelnou signalizací, uvedly firmy ve svém prohlášení.
Věří, že otevírají možnost bezpečnějších a méně přetížených silnic v současných propojených a autonomních vozidlech se škálovatelností pro budoucí aplikace umístěné na okraji a využívající připojení LTE a 5G.
„Budoucnost autonomních vozidel se neobejde bez spolehlivé komunikace mezi vozidly a jejich okolím,“ řekl Mark Knellinger, vedoucí architekt dopravních řešení společnosti Cisco. „Pro provozovatele silnic je to obrovský přínos, protože je to zbavuje obrovských nákladů na zavádění a provoz speciálního prostředí V2X,“ dodává.
Celý článek najdete na stránkách ITS International
zde.