ITS Knihovna
Kontakt

Chcete nás kontaktovat? Napište nám na

Novinky
ARCADE zveřejňuje první mapu evropských testovacích míst CCAM
13. 4. 2022

ARCADE zveřejňuje první mapu evropských testovacích míst CCAM

Koordinační a podpůrná akce ARCADE (Aligning Research & Innovation for Connected and Automated Driving in Europe) financovaná EU zveřejnila první evropskou mapu demonstrací a testování v oblasti propojené, kooperativní a automatizované mobility (CCAM). Tato novinka konečně umožňuje získat ucelený přehled o iniciativách CCAM v Evropě a vizualizovat, co, kde a kým se testuje v 27 členských státech, Spojeném království a zemích ESVO.

Interaktivní mapa je důležitým krokem k naplnění slibů členských států, Evropské komise a soukromého sektoru z Amsterodamské deklarace z roku 2016, že podniknou společné kroky se společným cílem usnadnit zavádění propojeného a automatizovaného řízení na evropských silnicích. Je rovněž v souladu s cílem lepší koordinace, jak jej stanovila Evropská komise ve 3. balíčku opatření v oblasti mobility.

Právě s cílem podpořit koordinaci zavádění CCAM v Evropě vytvořil projekt ARCADE, který koordinuje ERTICO, znalostní databázi katalogizující informace o testování a demonstracích CCAM. V současné době je ve znalostní databázi uvedeno více než 313 projektů, z nichž přibližně polovina pochází z členských států. Dosud bylo zmapováno 170 zkušebních míst z přibližně 50 projektů a iniciativ, rozdělených podle typu zkoušek (veřejné silniční zkoušky, koridory, zkušební tratě a simulátory) a podle typu vozidel používaných při pilotních zkouškách (kyvadlová doprava, osobní vozidla a nákladní vozidla).
 
Více informací o znalostní bázi a koordinačních iniciativách partnerství CCAM naleznete na webových stránkách projektu ARCADE zde.
 
Celý článek najdete na stránkách ERTICO zde.
 

Pokračujte ve čtení

Connected Places Catapult: rámec pro rozvoj přepravy poslední míle pomocí dronů
8. 4. 2022

Connected Places Catapult: rámec pro rozvoj přepravy poslední míle pomocí dronů

Zpráva PwC z roku 2018 Vliv dronů na britskou ekonomiku uvádí, že "do roku 2030 by se doručovací drony mohly stát běžnou záležitostí. Velké maloobchodní a logistické společnosti investují do doručovacích dronů s cílem dosáhnout vyšší efektivity, nižších nákladů a větší spokojenosti zákazníků. Působnost doručovacích dronů by mohla přesáhnout i oblast rozvozu zásilek v rámci "poslední míle" logistiky klientů".