Projekt je zaměřen na podporu úsilí EU o ochranu KI, mezi něž patří: výrobní závody, dopravní sítě, komunikační systémy, nemocnice a datová centra. PRECINCT, což je zkratka pro Preparedness and Resilience Enforcement for Critical INfrastructure Cascading Cyberphysical Threats se zaměřením na místní nebo regionální ochranu, propojí soukromé a veřejné zainteresované strany EU v oblasti KI v geografické oblasti s metodou řízení kyberneticko-fyzické bezpečnosti, která vytvoří chráněné území pro občany a KI.
Cílem projektu PRECINCT je poskytnout modelově řízenou kolaborativní a sjednocující platformu pro řízení kyberneticko-fyzikální bezpečnosti, která bude splňovat požadavky odvětví pomocí vývoje metod a nástrojů. V rámci projektu se vyvíjí nástroj Serious-Game, který identifikuje potenciální zranitelnosti vůči kaskádovým efektům a pomůže zúčastněným stranám řádně vyškolit jejich obsluhu. Digitální dvojčata budou reprezentovat topologii sítě KI a profily metadat a umožní rychlou a relevantní podporu rozhodování pomocí technik strojového učení v uzavřené smyčce.
To bude uvedeno do praxe prostřednictvím čtyř rozsáhlých živých laboratoří (Lublaň, Antverpy, Atény a Bologna), které poskytnou ověření založené na měření zlepšení klíčových ukazatelů výkonnosti napříč různými osami přístrojového vybavení v souladu s cíli projektu.
AKKA vede návrh a vývoj katalogu Blueprints pro ekosystémovou platformu PRECINCT, což je jeden z hlavních očekávaných výsledků projektu. Šablony Blueprint navržené AKKA a jejími partnery usnadní vývoj, nastavení a bezproblémové fungování nástrojů PRECINCT a digitálních dvojčat a jejich replikovatelnost v různých regionech. Skupina bude rovněž přispívat k vývoji Digitálních dvojčat a nástroje Serious Game, přičemž využije své technologické zkušenosti v oblasti Data Intelligence, simulace a internetu věcí.
Celý článek najdete na stránkách ERTICO
zde.