Vypracování referenční ITS-architektury pro mezioborové řízení dopravy
Název projektu německyEntwicklung einer IVS-Referenzarchitektur für zuständigkeitsübergreifendes Verkehrsmanagement
Popis projektu
Výchozím bodem je vývoj příkladných a perspektivních scénářů mezioborového řízení dopravy, které mají přidanou hodnotu k již existující skutečnosti. Tyto příklady budou prezentovány pomocí hodnotové sítě, která představuje role a informační vztahy mezi nimi tak, že zdůrazňuje význam úrovní rámcové architektury ITS.
Postup
- Na základě budoucích scénářů jsou identifikovány klíčové role, které se vyznačují dalekosáhlou přenositelností.
- Jsou popsány charakteristiky klíčových rolí se zaměřením na interaktivní vzájemnou korelaci v hodnotové síti.
- Požadavky na informace jsou určeny pro klíčové role. Výsledkem jsou mezery v informacích, který jsou odůvodněny v hodnotové síti.
- Následuje analýza příčin mezer v informacích.
- Stanovení stavu techniky s ohledem na relevantní informační modely / ontologické modely a jejich vyhodnocení a z nich vyvozené důsledky pro aplikace v referenční architektuře.
- Rozvoj interakčních vzorů pro klíčové role, s přihlédnutím k mezioborové spolupráci a souvisejícím požadavkům.
- Popis ITS-reference IVS a procesního modelu, který je v kombinaci vhodný pro srozumitelné navrhování a posuzování požadavků na mezioborové řízení dopravy pro všechny zúčastněné strany.
- Specifikace konkrétního řešení prostřednictvím opatření pro zadávání veřejných zakázek by měla být podpořena z výsledků aplikací procesního modelu.
Byla zavedena celostátně závazná "referenční architektura ITS pro mezioborové řízení dopravy“. Slouží jako základ pro harmonizaci suverénních služeb řízení provozu ITS z hlediska interoperability, kontinuity, používání a vnímání uživateli silnic a jejich hodnocení. Je to model regionální a nadregionální kooperace a spolupráce mezi státními provozovateli silnic a poskytovateli služeb (země-země, město-země, město-město) a formuluje požadavky na architekturu mezioborového řízení dopravy z německé perspektivy. Vychází z existujících referenčních architektur ITS, popř. architektur skutečných, funkčních a osvědčených ITS-řešení. Jsou zohledněny požadavky na služby řízení dopravy pomocí ITS napříč spolkovými zeměmi.
Zařazení projektu:
Prioritní oblast |
II. |
Podpoří prioritní akci EU |
a) |
Odpovědnost |
OCA – Open Traffic Systems City Association
LISA – Länderübergreifende Initiative für Strategische Anwendungen im Verkehrsmanagement auf Verkehrskorridoren („Inciativa pro strategické aplikace v řízení dopravy na dopravních koridorech napříč spolkovými zeměmi“) |
Harmonogram |
2017 - 2020 |
Kontakt |
|